O mně

,,Tohle řemeslo je mým osudem. Jinak si to nedovedu
vysvětlit!”

Můj příběh začal tehdy, když jsem si v 15 vybírala další školu. Nevěděla jsem zpočátku kam směřovat, jen jsem věděla, co mě baví.

Kreslení a tvůrčí práce bylo to co mi dávalo smysl. Jiskřičku zájmu zažehl článek v časopise, který moje maminka pravidelně kupovala. Ten stručně popisoval zlatnické řemeslo a já si připadala jako bych objevila nový svět. Měla jsem jasno.

Tvořit šperky mě bavilo a ačkoli uplatnění v oboru bylo velmi malé, věděla jsem, že musím udělat dvě věci. Nevzdát se a sbírat zkušenosti. Postupně jsem pracovala pro několik zlatnictví a přes opravy rozbitých šperků se dostala až k jejich přímé výrobě. Amulety, brože, prsteny, přívěsky a v neposlední řadě snubní prsteny.

Velký krok v mém životě bylo poznat a hlavně překonat sama sebe, životní překážky a když něco nejde neházet flintu do žita. Prošla jsem si i několika osobními, životními i pracovními krizemi a chvíli našla útočiště v klasickém zaměstnání ve velké výrobní firmě (zcela mimo můj obor).

Moje moto: ,,Když se ti zdá, že jsi na dně, moc se tam nerozhlížej, jinak tam zůstaneš. Hlavu vzhůru, od něčeho se přeci odrazit musíš!”

Přesto všechno jsem to zkusila znovu a zkouším úspěšně dodnes. Učím se a inspiruji neustále.

Trpělivost je moje silná stránka 🙂

Tak jsem se rozhodla plnit si sen. Psát svoji vlastní kapitolu a když se nyní ohlédnu vidím spoustu krásných šperků, příběhů a setkání s milými lidmi. A za to jsem velmi vděčná…

 

Vaše zlatnice – Jana Cimbálníková

Kde mě ještě najdete?

Tajemství malé

(ne)obyčejné dílny

Paní Jana Cimbálníková své dílně vtiskla vlídnou, neformální atmosféru. Na první pohled jemná, citlivá žena v sobě skrývá houževnatost a nezdolnost. Vlastně je taková, jako její prsteny. Zvolila si zlatnické řemeslo vlastní spíše mužům. Vnitřní napětí protikladů mužské a ženské energie se jí daří přetavovat do souladu a tvůrčích nápadů. Dílnu a firmu vybudovala z nuly: s urputností sobě vlastní zdolávala překážky s vědomím, že „když nic neudělám, tak se ani nic nestane.“ Splnila si tak svůj sen. Touhu dělat věci po svém a uskutečnit vlastní vizi: proměnit beztvarý kov v unikátní tvar, který nese silnou emoci a pro „ty dva“ má hlubší význam.

Proč se rozhodla specializovat právě na snubní a zásnubní prsteny? Jak sama říká, vytvořit krásný šperk znamená vytvořit trvalou hodnotu – a snubní prsten je víc, než jen krásný šperk. Pro spoustu žen bude svatební den pořád jedním z nejkrásnějších. Proto se věnuje snubním prstenům a snaží se oživit jejich význam. Tak, aby byl srozumitelný pro ženu i pro muže, protože kruh v sobě nese silné významy: vyjadřuje svazek, rovnost, dokonalost, nekonečno, pouto…

„Chci ukázat, že existují

i jiné možnosti“

Kdo by čekal katalogy a plata s množstvím vzorků, bude asi zklamán. Na webu je pro inspiraci jen prezentace skutečných prstýnků pro konkrétní páry. V tom se zlatnice vymezuje: „nejsem obchod, ale dílna. Navazuji na tradici řemesla a ruční práce, byť s pomocí technologií.“ Každý prsten i celý proces tak má svoji tvář a duši.

Do dílny Jany Cimbálníkové  přicházejí klienti neseni na vlně lásky. Zlatnice naslouchá jejich představám, využívá své přirozené empatie a snaží se napojit na osobitost páru. Vnímá, nabízí, nevnucuje. Když mají snoubenci rozdílné představy a jsou z toho nešťastní, uklidní je, že je to normální a během společného hledání pak mohou prožít něco jako zasvěcovací rituál vzájemného semknutí, spolupráce a důvěry. Odehraje se tu něco, co dvojici pomůže dát protiklady do souladu. A ten soulad pak zlatnice jednou provždy otiskne do prstýnků.

Jsem tu pro každého, kdo hledá vkusné, dostupné, jednoduché, netradiční, zajímavé, originální, luxusní i extravagantní snubní prsteny.

 

Jít kousek cesty se svými klienty

Nejen, že budou snoubenci vždycky vědět, kde a jak jejich prstýnky vznikly – dvojice, která má zájem, může v dílně Jany Cimbálníkové sama přiložit ruku k dílu. Jeden pro druhého má možnost třeba vytvořit zlatý kroužek nebo skoro hotový prsten vyleštit. Je to něco velmi osobního. Oba si věnují čas, prožijí neopakovatelné chvíle a jeden pro druhého něco vytvoří. Majitelka dílny je otevřena mnoha možnostem, jak z „pořízení snubáků“ udělat opravdový zážitek a jít kousek cesty s partnery a nakonec pociťuje vděk, že se mohla stát součástí jejich příběhu.

Řekli a napsali o mně

1* paní Cimbálníková je výborná zlatnice. Po odmítnutí od množství jiných zlatníků mi byla schopna vyrobit prsten přesně podle mých představ. Její práce je precizní, výsledek vás nadchne, velmi ráda doporučuji

k_klarca

svatba 19.9.2016

Ruční výroba snubních prstenů dle přání. Zlatnice vyrábí originální prsteny, které jsou jedinečné a máte jistotu, že nikdo jiný stejné nebude mít. Byli jsme velice spokojeni a vřele doporučuji

rizi

svatba 9.5. 2016

Dala jsem vlastní zlato protihodnotou, takže jsme měli prsteny zadarmo. Přesně podle přestav.

hermulka 312

svatba 10.11. 2014